Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!

Červen 2008

Hnědák

28. června 2008 v 11:08 | Sisinka |  Barvy a znaky koní
Hnědák je zabarven od ryzé do načernalé hnědé a má vždy černou hřívu a ocas. Hnědák se dělí do několika skupin hnědáků dle odstínů:světlý hnědák,hnědák a tmavý hnědák jako na obrázku. Hnědáci jsou typičtí zvláště pro baškira, clevelandského hnědáka i u donského koně. Klisnám zbarveným hnědě se říká hnědka.

Bělouš

28. června 2008 v 9:52 | Sisinka |  Barvy a znaky koní
Bělouš bývá bílý s bílým ocasem a hřívou. Nebývá však vždy tak čistě bílý jako ten kůň na obrázku,bývá i trochu našedlý a někdy i trochu grošovaný. Bělouši jsou obvyklí u plemen jako camargský kůň,terský kůň,andalusan,kladrubský kůň a lipicán,jinak bývají u koní často.

Exmoorský pony

26. června 2008 v 18:34 | Sisinka |  Plemena koní
Tento koník je považován za nejstarší britské plemeno a za potomka proslulých keltských koní, kteří v době římské nadvlády tahali válečné vozy. Nekteří odborníci ho dokonce považují za nejčistšího potomka tarpana. Proti ostatním plemenům koní má jednu zvláštnost - sedmou stoličku. Exmoor žil po staletí izolovaně ve stelnojmené oblasti na poloostrově Cornwall v jihozápadní Anglii. V této pahorkatině přežívá i tuhé zimy s množstvím sněhu. Exmoorská blata jsou národním parkem a exmoorský pony se tam chová čistokrevně. V 19. století se toto plemeno "zlepšovalo" španělskou krví, ale stopy tohoto vlivu již vymizely.
Je to nevysoký v kohoutku 115 až 125 cm vysoký pony hnědé nebo plavé barvy s typickou moučnou hubou, tj. malé světlé, skoro bílé chřípí a brada, nozdry jsou naopak tmavé. Někdy se světlá barva objevuje i na břiše a na vnitřní straně stehen. Koník má hezkou hlavu s vystupujícíma "žabíma" očima a s krátkými, tlustými boltci. Krk je krátký a silný, hrudník hluboký, hřbet bedra a záď mohutné a oblé. Suché nohy jsou čisté, holeně krátké, kopyta pěkná a tvrdá. Nosní dutiny má prodloužené, hřívu a ohon bohaté a chody výborné. Je to dobrý skokan. Čistokrevný exmoorský pony žije volně na blatech, jen jednou ročně se koně schánějí ke značkování a kontrole. Hříbata se označují výžehem ve tvaru hvězdy a číslem. Poníci chovaní mimo národní park se osvědčují jako jezdečtí koně pro děti. Jsou velmi inteligentní. V chovu se ovšem jejich původní ráz stírá a je nutno ho stále osvěžovat originálními poníky, aby si uchovali nepromokavou srst a další znaky.Donský kůň

25. června 2008 v 17:57 | Sisinka |  Plemena koní
Výška v kohoutku:155-160 cm
Zbarvení:ryzák,hnědák
Původ:Rusko (donské stepi),18-19.stol.
Využití:kůň jezdecký a tažný
Donský kůň je jedním z nejznámějších ruských plemen nerozlučně spjatých s kozáckou jízdou.Jeho základ tvořili stepní koně mongolského typů,kteří byli zušlechtěni koňmi achaltekinskými,turkmenskými a kabašskými,později i streleckým arabem,orlovským klusákem a anglickým plmokrevníkem.Chová se volno na tabunech.Je neuvěřitelně odolný a soběstačný,schopný obstarat si sám potravu i pod sněhem.Vyznačuje se klidnou povahou a lehce se ovládá,ale pro jezdce má poněkud nepohodlné chody.Z okolí Rostova pochází i houževnatý buďonovský kůň,pojmenovaný na počest maršála S. M. Buďonného (1883-1973).Původně byl určen pro armádu,dnes se prosazuje ve skokových a drezurních soutěžích a také ve steeplechase (zvítězil i ve Velké pardubické).
Donský kůň


Animace koní 1

23. června 2008 v 20:37 | Sisinka

Mesohippus

23. června 2008 v 20:25 | Sisinka |  Koní předci
Dalším výrazným vývojovým stupněm byl Mesohippus, velký asi jako ovce, který se objevil během oligocénu, tehdy před čtyřiceti až dvaceti šesti miliony let. Mesohippus ztratil měkké nášlapné polštářky na prstech, které mělo Hyracethorium, místo nich měl na koncích prstů až opravdová kopýtka. Prostřední prsty končetin byly silnější než postranní a nesly většinu váhy zvířete, což naznačuje, že močálovitou půdu pralesů v té době vystřídal poněkud tvrdší podklad. Výška v kohoutku dosahovala výšky až 45 cm. I Mesohippus se živil převážně měkkým listím a pravděpodobně měl také krycí zbarvení.

Adopce pixelek 001

20. června 2008 v 17:47 | Sisinka
1.
Jméno:Sametek
Majitel:Lemurek Věra
2.
Jméno:Fejla
Majitel:Saritka
Stáj:Koníci
3.
Jméno:Honza
Majitel:drapollev95
5.

Jméno:Printer
Majitel:mish54
Stáj:Mish54

Rychlý Stripes

12. června 2008 v 14:05 | Sisinka |  Filmy o koních
Originální název:Racing Stripes
Podobně jako prasátko Babe, které se chtělo stát pasteveckým psem, má sen i Stripes, mládě zebry omylem opuštěné v bouři potulným cirkusem. Stripes má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Stripes je zachráněn panem Walschem, trenérem koní a majitelem malé farmy. Na farmě se brzy seznámí i s ostatními zvířátky: poníkem Tuckerem, moudrou kozou Franny, potrhlým kohoutem Reggiem a dalšími, také se zamiluje do sympatické klisny Sandy ze sousední farmy. Také se spřátelí s Channing, dcerou pane Walsche, která má stejný tajný sen jako on. Oba dva, s pomocí svých zvířecích přátel, pak musí bojovat s předsudky a posměchem ostatních, aby naplnili svůj velký sen: vyhrát prestižní závod a porazit všechny ty ušlechtilé čistokrevné koně a namyšlené žokeje.
DVD:

Moje ohodnocení filmu:
Poznámka:Je to hezký film o roztomilé zebře,ale nelíbilo se mi,jak se Stripes neustále chlubil - když pozoroval tryskající koně trénujéící na dostih,říkal: "Ti jsou moc pomalí,ty já předhoním."

Ukázka z filmu-znělka:


Hyracotherium

7. června 2008 v 8:00 | Sisinka |  Koní předci
Image:Hyracotherium Eohippus hharder.jpg
Jeden z prvních opravdových koňských kovových peněz byl malý Hyracotherium, také známý jak Eohippus, "kůň svítání", který měl 4 prsty na každé přední noze (postrádat palec) a 3 prsty na každé zadní noze (postrádat prsty 1 a 5). Přes asi pět miliónů roků, tento časný equid se vyvinul do Orohippus. 5. prsty zmizely a nové stálé zuby se vyvinuly. Toto bylo významné v tom to naznačilo přechod ke zlepšenému brouzdání tužšího rostlinného materiálu, dovolovat pastvu ne spravedlivé listnaté rostliny ale také tužší roviny udá. Tak proto si koně změnili jídelníček z listové potravy a obyvatelů v lese na potravu travnatou a obyvatele velkých rovin.

Rekonstrukce blogu :-)

5. června 2008 v 19:09 | Sisinka |  O tomto blogu
Milí návštěvníci tohoto blogu,
na tomto blogu probíhá rekonstrukce vzhledu...No prostě nějakou dobu nebudu přidávat články,tak abyste se nelekli,že se sem nemůžu přihlásit a tak.Předělávám trochu svůj blog,víte?Jinak se na mým blogu pobavte a nashledanou!Ale klidně sem choďte,nic se neděje!
Sisinka