Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!

Listopad 2008

New christmas design!

30. listopadu 2008 v 18:14 | Sisinka |  O tomto blogu
Název:Merry Christmas!
Datum výroby:cca konec listopadu
Datum nastavení:cca konec listopadu
Autor:Sisinka

Záhlaví:

Stránka:


Upoutávky na Madagascar 2

30. listopadu 2008 v 18:02 | Sisinka
Anglicky - Madagascar 2
Německy - Madagascar 2

Polsky - Madagascar 2

Italsky - Madagascar 2


Francouzky - Madagascar 2


Česky - Madagaskar 2

Rusky - Мадагаскар 2Chyby ve filmu Doba ledová 2

30. listopadu 2008 v 9:38 | Sisinka
1.) [chyby v animaci/efektech] Když Sid chtěl sjet skluzavku smrti a Manny ho včas zastavil, tak nakonec sjeli dolů všichni tři, ale když už jsou dole, a "jedou" přes tu vodu, neřekla bych, že mamut Manny by byl tak lehkej aby se nepotopil.
2.) [chyby v animaci/efektech] Když jde Many přes plochu plnou horkých gejzírů, tak před ním jeden gejzír vybuchne. Ještě předtím, než gejzír vybuchl, byly za Manym jenom ledové kopce. Po výbuchu ale na tom samém místě byly stromy.
3.) [chyby v animaci/efektech] Když postavy pohnou očima, pohne se i lesk v nich, i když se okolní světlo nemění a lesk by tedy měl zůstat na jednom místě.
4.) [posloupnost] Když otec těch zvířat řekne svým dětem, že toto (Manny) už je poslední mamut, tak má dětí 5. Ale když je pak v dalším záběru počítá, jsou 4 (po jednom se synů se shání). Ten syn se ztratil, ale jak by se za takovou chvilku dostal tak daleko, až k místu, kde velý příběh začíná.
5.) [logické chyby] Když mamuti vystoupí tama, kudy odtekla voda, tak je to asi taky muselo zasáhnout, tak proč nejsou mokří?
6.) [chyby v animaci/efektech] Když chce Sid sjet skluzavku smrti, tak ho na poslední chvíli zachrání Many. Poté sklouznou s jakého si malého kopce a zasáhnou Diega, který odletí na led. Po chvíli, když je záběr na ten oceán, který taje, tak tam ten kopec není. Jak to?
7.) [posloupnost] Když říká šejdíř Tony o kůře, že je tak lehká, že plave, všimněte si dvou zvířátek nejblíž ke kemaře. Nejdříve jdou vedle sebe, ale když je kamera zabere zezadu, jdou jakoby k sobě.
8.) [posloupnost] Když v jedné ze závěrečných scén leze Kryselka po ledovci, zabodne svůj žalud vždy o kousek výš a leze v přímce. Když však začne ledovec praskat, jsou díry od sebe více vzdálené a výsledná čára se klikatí.
9.) [ostatní] V prvním díle se Diego vody nebojí, toho jste si mohli všimnout, když Diego běžel za tou ženou s tim dítětem na začátku filmu a skáče po kamenech v řece. Ale v druhé dílu, se Diego najednou bojí vody. Jak je to možné, že by se začal bát vody?
10.) [logické chyby] Když veverka "běží" pod vodou za oříškem, vytáhne z pod ledu nos. Ale kde má v té chvíli zuby?? Když si oříšek nosem přítáhne k sobě, zuby tam opět nemá. A když oříšek "odfrkne" pryč, překvapivě zuby ještě nemá.
11.) [logické chyby] Když všichni opouštějí údolí směrem k lodi, je vidět kus plovoucího ledu a v něm dvě "vodní potvory" (se kterými později bojuje Manny). Ovšem o záběr dál už jsou volný. Nešlo to tání nějak rychle najednou?
12.) [logické chyby] Když chtějí Manny, Diego a Sid přejít přes kousek země, kde vybuchují ty plyny, tak Diego prohodí poznámku: "Vždyť je to jako minové pole!" Jak ale mohli v Době ledové vědět, co je to minové pole?
13.) [faktické chyby] V době ledové ještě nežili jezevci, ptakopysci...živičichové, o kterých se zmiňoval mamut Manny.
14.) [chyby v animaci/efektech] Many v jedné ze závěrečných scén, když zachrání Elie, tak vylezez vody, pak je záběr na odtékající vodu a pak zase na Manyho, ale ten je už suchý! A aby toho nebylo málo, tak se tohle opakuje v několika předchozích scénách.
15.) [posloupnost] Když se zase snaží Kryselka získat svůj žalud, tak narazí na piraně. Po tom, co se dostane na souš, se jí jedna ryba zakousne do ruky, ve které drží žalud.V té chvíli se z mírumilovného zvířátka stane mistr v karate a rybu odpálí na PRAVOU stranu. Poté se postará i o ostatní piraně. Na konec si vítězoslavně vezme svůj žalud z ryby na LEVÉ straně. Že by tam ta ryba mezitím doskákala?

ZDROJÍK


Doba ledová 3!!!

29. listopadu 2008 v 19:15 | Sisinka
Jupí!Bude doba ledová 3!
Animáky ovládly filmová plátna a ani Doba ledová se jistě na tržbách v celosvětovém měřítku nenechá zahambit. Zda se stane trojka silnou konkurencí pro ostatní filmy je zatím velmi vzdálená otázka, ale jedno je jisté, celosvětová premiéra je potvrzena.
.
ZDROJ: http://movie.topmobil.name/zprava_
doba_ledova_3.htm

Doba ledová 3
Doba ledová ve které se zřejmě oteplí skutečně bude. Skončí tak doba ledová a nebo si najde jeden z nejdravějších animáků posledních dob svou novou podobu? Tak to byla jedna z mnoha otázek na Reneho Klessinga z informačního zdroje 20 th Century FOX. Mimo toho, že se produkce skutečně chystá i po ukončení trilogie naplánovat nové období po Době ledové, Klessing pověděl také přesné datum celosvětové premiéry naplánované na 1.července 2009.

Kromě všeho byla nabídnuta i video upoutávka, která spíše jen jako krátký příběh má navnadit filmové fandy z Doby ledové. Necelých 7 minut záznamu krátkého animáku o tom, že ve trojce se
skutečně začne oteplovat a Doba ledová ukončí svou silnou mrazivou silou trilogii svého původu. Ovšem i Doba ledová musela skončit a tak může začít období prvohor s nekonečným příběhem.

První díl Doby ledové vyrazil do amerických kin 15.3.2002, do českých až 17.10.2002, za první víkend snímek vydělal v Americe 46.312.454 USD, což je asi tolik co vydělala jednička USA za minulý víkend animák Ratatouille o jednom kuchaři z nóbl francouzské restaurace a myšákovi, který má proklatě pod čepicí. Doba ledová 1 vydělala celkem v amerických kinech 176.387.405 USD, ale náklady na výrobu spolkly téměř 60 milionů USD a samotná celosvětová reklama dalších 35 milionů dolarů. Druhý díl Doby ledové (Doba ledová 2: Obleva) byl úspěšnější na tržby než jednička a ač to nebylo zvykem u animáků v té době (31.3.2006 / USA - 6.4.2006 - ČR) stal se absolutní filmovou jedničkou ve více než 15 zemích světa. Samotné náklady však na výrovu překročily astronomických 80 milionů USD a dalších 20 milionů USD šlo do reklamního tažení. Film za první víkend v Americe vydělal 68.033.544 USD a celkem 195.329.763 USD.

Doba ledová 3: Nový svět, se ukáže v celosvětové premiéře na plátnech kin až první den velkých prázdnin roku 2009, ale přesto bude určitě na co koukat, poněvadž je to nositel velmi osobité zábavy, kterou lze snad přirovnat nevídaným vtipem a kvalitou příběhu ke Shrekovi, jehož třetí díl (Shrek Třetí) vydělal za první víkend v Amerických kinech 121.629.270 USD, ale jeho výroba také spolykala dvounásobek toho co dvojka, plných 160 milionů USD, ale samozřejmě nejúspěšnější animák všech dob v celosvětovém měřítku si to může s celkovou tržbou v Amerických kinech více než 313 milionů USD dovolit.

Ukázka:


Chyby ve filmu Madagaskar

29. listopadu 2008 v 19:06 | Sisinka
1.) [chyby v animaci/efektech] Všimli jste si jak se Melmanovi během celého filmu mění délka krku podle momentální potřeby?
2.) [chyby v animaci/efektech] Když je Alex v bedně na lodi je tam vidět seno, ale když spadne do vody tak, už tam žádné seno není.
3.) [chyby v animaci/efektech] Při oslavě když si Marty otře pusu od dortu, otře si nejdříve horní část pusy ale dort zmizí i z té spodní. Že by byl Marty kouzelník?
4.) [audio-chyby] Když se lemuři scházejí v letadle tak Morris šlape na takové to tlačítko a rozsvítí se připoutejte se prosím a říká to tam i nějaký hlas. Když "útočí fosy" tak Morris šlape na tlačítko znovu a tentokrát pouze svítí světlo. Že by ten rozhlas náhle oněměl?
5.) [chyby v animaci/efektech] Na konci filmu když se tučnáci opalojí na pláži a kápo řiká usmívat se a mávat, tak uvidíme že 3 tučnáci mají spálenou hlavu (červenou) a ten úplně na levo 4 tučnák má bílou hlavu.
6.) [chyby v animaci/efektech] Když naší čtyřku převážejí v bednách na lodi je vidět že ke Glórii jde dírkama na vršku bedny jde světlo. Ale jak to, že tam toho světla jde tolik když na té bedně leží další dvě s Alexem a Martym...?
7.) [chyby v animaci/efektech] Na začátku filmu Marty sní: zhoupne se na liáně, pak skočí na zem a utíká vstříc sboru tučňáků. Ti se před ním rozletí pryč, ale to by neměli - tučňáci jsou nelétaví ptáci.
8.) [chyby v animaci/efektech] Když Melman vyjde ze záchodů v metru, ukazuje ostatním "mentolku". A v tomto záběru jde vidět, že má Melman narůžovělý jazyk. To je ale nesmysl, protože žirafi mají jazyk namodralý.
9.) [logické chyby] Na začátku filmu Alex říká:"10 let" už 10 let jsou v zoo,Marty měl 10x narozeniny. Ale když je pak záběr na dárky, které Marty od Alexe dostal, napočítáte jich jen 9. Že
10.) [logické chyby] Když dořekne Morris svoji poznámku, řekne mu Jelimán, že se předtím nepřihlásil. Přitom se evidentně hlásil.
Poznámka: Ale je to král Jelimán, a když řekne, že se nehlásil, tak se prostě nehlásil.
11.) [logické chyby] Když se Marty veze na delfínech, volá: ,, Doleva, ne, z mého pohledu doleva!" Vždyť ale delfíni měli stejný pohled jako Marty, takže absolutně zbytečný ohlas.
Poznámka:Toto je spíše chyba překladu, protože v původním znění, není ani zmínka o "z mého pohledu". Je tam jen "Left! Left! No, no, you left! You left!" i v českých titulcích o tom není zmínka, tam je také jen "Doleva! Doleva! Ne, ne. Říkám víc doleva!"
12.) [logické chyby] Všimněte si, že když jedou v lodi, tak je Melman v takové krabici, do které se v pohodě vejde a může se hýbat. Jenomže když ho vyplaví, tak mu trčí nohy, ale nevypadne z krabice, protože je mu malá.
13.) [posloupnost] Když Alex objeví Mellmena a chce ho pomocí kmene stromu vyrazit z krabice, je tam pohled na Alexe, potom na Mellmena, který řekne: "Glorča, to je Glorča!" Potom je pohled na Alexe a Gloriina krabice tam je, ale před několika záběry tam ještě nebyla. Tak rychle by tam přece nedoplula!
14.) [logické chyby] Když Glorie vyleze z krabice, má na sobě řasy a mořskou hvězdu. Kde to všechno vzala?
15.) [posloupnost] Když Melman, Marty, Alex, Glorie usnou na pláži tak usnou hlavou směrem k moři, ale když král Jelimán zakřičí zvednou se a leží hlavou směrem k pralesu, takže obráceně!
16.) [posloupnost] Když se přátelé dostanou na Madagaskar, tak z pláže je vidět jenom velký strom a nic na něm, jenomže když lemuři oslavují, trčí z něj letadlo.
17.) [chyby v animaci/efektech] Když Alexe, Martyho, Malmena a Glorii obklíčí na nádraží policie, jdou k nim pozpátku tučňáci. V následující scéně však tam žádní nejsou.
18.) [logické chyby] Když Alex staví na svojí straně Sochu svobody - odkuď sebral hřebíky?
19.) [posloupnost] Martymu (té zebře) se během filmu mění oči. Jednou jsou modré a podruhé zelené. Podle toho jaký je detailní záběr.
Tato funkce je přístupná pouze přihlášeným uživatelům. Pokud si chcete obrázek prohlédnout,
20.) [posloupnost] Na začátku při tancovaní tance na písničku New York po oslavě, vyskočil Alex na stůl a smetl všechno co na něm bylo. Ale když po nich pokřikovali sousedi, nikde nebyla špína a ani žádné smetí na zemi.
21.) [ostatní] V Zoo se dívá Alex na oblohu a vidí hvězdu, ale Márty odpoví, že ne jelikož je to vrtulník a právě jak se Alex dívá na oblohu, tak vrtulník stojí a v dalším záběru už letí. Nebo to byla opravdu hvězda, která se záhadně přeměnila ve vrtulník?
22.) [logické chyby] Když spadne lev Alex z lodě do vody, tak se potopí úplně celý pod vodu. V tento moment má na vrchní stěně krabice díry, takže proč mu tam nenateče voda?
23.) [logické chyby] když jsou ještě v ZOO a po oslavě si jdou lehnout, tak Alex říká, že zapoměli vypnout zvukovou kulisu. Ale před tím tam žádná kulisa nehrála.
24.) [chyby v animaci/efektech] V letadle, kdy král Jelimán má proslov, tak v jednom střihu schází gekon.
25.) [logické chyby] Když jsou Márty, Melman, Glorie a Alex v bednách tak později spadnou do moře. Ale jakto, když se potopili, tak v bednách neměli žádnu vodu?
26.) [logické chyby] Číst umí přece němá opice, takže jaktože když vyndá opice noviny z koše si je přečte?
27.) [ostatní] Když tan chlap natáčí tučňáky, tak ve scéně kde odsunuli tu mísu, tak to by si všimli alespoň lidé co byly v zadu, ale když kamera jede tam kde natačí ten chlap, tak tam nebyla vidět žádná díra. A žádný tučňák to neposouval zpět.
28.) [posloupnost] Když zebra dostane teploměr, tak ho potom vyplivne, ale když ji ukažou ze předu, tak tam potom žádný teploměr není.

ZDROJ


Chyby ve filmu Doba ledová

29. listopadu 2008 v 18:47 | Sisinka
Znáte film Doba ledová?Zde jsou chyby většinou z 1.Drsný!

1.) [chyby v animaci/efektech] V druhém díle Doby ledové je v jednom záběru jasně vidět, že Diego překročil obyčejnou louži, protože se bál vody. Když však tento šavlozubý tygr honí matku prcka, bez problémů proběhne řekou.
2.) [logické chyby] Když hlavní hrdinové "stopují" lidi, tak narazí na Stonhenge. Ale ten byl postaven až po době ledové.
3.) [faktické chyby] Scratovi se ze žaludu udělá popkorn. Ten se ale dělá z kukuřice.
4.) [logické chyby] Když na konci filmu ten chlap dává nějakej přívěsek tomu mamutovi, tak je celej z mušlí, ale jak v té době mohli najít mušle, když byl všude led?
5.) [posloupnost] Otec dítěte dá Manynu na kel náhrdelník. Když později stojí u Diega, žádný náhrdelník už nemá.

6.) [posloupnost] Když Sot ukazuje, jak zaútočit na mamuta, stojí po jeho boku dva tygři. Když se poté objeví znova, jsou na jiných místech.
7.) [logické chyby] Když zvířata honí v jeskyni mimino, tak se v jednom okamžiku společně ocitnou na ulomeném ledovci, na kterém později přejedou pole ostrých ledových krystalů. Mě by zajímalo, jak tamtudy o chvíli předtím projelo to děcko-to má snad ocelové plenky?
8.) [chyby v animaci/efektech] Na začátku filmu si všiměte, že když zvířata šlapou po Scratovi, tak některá zvířata po ní přejdou jen dvěma nahoma. Například ten druhý mamut přejde po ní, ale jsou vidět jen 2 přední nohy. A kam se poděly ty zadní?
9.) [chyby v animaci/efektech] Na úplném začátku filmu zašlape do země Scrata stádo několika zvířat, v němž jsou i dva mamuti a nějaký pták. Poslednímu zvířeti se Kryselka přilepí na chodidlo a následuje záběr, jak ono zvíře odchází směrem, kam odešli předešlá zvířata. Ale při detailnějším pohledu si můžete všimnout, že nikde není vidět žádný mamut ani pták, kteří Kryselku zašlápli do země. Kam se teda poděli? Dobře je to patrné z obrázku.
mamut......a ptak...v dalsim zaberu mizi
10.) [posloupnost] V úplně první scéně s lenochodem Sidem tento smolař šlápne do hovna, které tam nechá procházející zvíře. Nejdříve je pohled, jak toto zvíře míjí Sida a nic nenechává za sebou. Avšak hned na to Sid udělá jeden krok a šlápne do toho. Kde se tam ale to hovno vzalo, když v předešlém záběru nebylo?
nikde nica najednou hov**

11.) [logické chyby] Na úplném začátku filmu běží Scrat mezi dvěmi ledovými stěnami a je vidět, že běží v dolní části(nad ní jsou ledové stěna). Poté se dostane ze sevření ledu a vyletí ze škvíry v horní části. Ale jak se tam dostala. Vždyť ze začátku běžela po zemi a tak se nemohla dostat až na vrcholek toho ledového masivu. viz. obrázek
v dolni casti ledoveho masivua najednou nahore
12.) [logické chyby] Když Sid přebaluje malýho a vezme špinavou plýnku která má tvar jako kdyby v ní byla ehm stolice. Když jí ale hodí mamutovi na chobot, tak je prázdná.Nechápu, jak si udržela tvar, ten tvar oblouku
13.) [chyby v animaci/efektech] Když se Sid rozhodne zachránit děcko leze nahoru na skálu kde tryská vodopád z pravé strany, když pak po chvíli potom má Manfréd připomínky vůči Sidovi je záběr z levé strany a vodopád teče z pravé strany… možná to je jinak, ale mě se to tak zdá tak se na to koukněte třeba mi to potvrdíte… ale jinak se určitě příjemně pobavíte, ale na své chybě trvám…..
14.) [logické chyby] Když Sid hází po mamutovi sněhovou kouli tak hrábně to hromátky sněhu a vytáhne krásně kulatou kuličku. Já když dělám kuličku tak si nejprve vezmu sníh a z toho sněhu ji zpracuju!
15.) [logické chyby] Když Manfred a Sid dorazí do osady, vypadá spíše jako po útoku, než jako kdyby lidé odešli. Určitě by tam nenechali tolik věcí a jídlo.
16.) [ostatní] V osadě pralidí jsou kromě matky malýho jen samí chlapi. Mě osobně přijde fascinující, že jsme nevyhynuli.

70.článek!

29. listopadu 2008 v 7:56 | Sisinka |  Moje kecíky
HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!
Tohle je 70. článek!Rekord!Nejvíc článků je v měsíci LISTOPAD!Možná ale překonám rekord v prosinci...A pak je NOVÝ ROK 2009 a pak 2010!To je divný,2010!

Landéský pony

29. listopadu 2008 v 7:54 | Sisinka |  Plemena koní
Landais je původní polodivoký poník žijící v hustě zalesněné oblasti Landes, na jih od Bordeaux podél Stříbrného pobřeží k Biarritzu a k bariéře Pyrenejí. Předpokládá se, že je potomkem tarpana a totéž platí i o větším typu, kterému se obyčejně říká Barthais a který si hledá lepší pastvu na planinách Chalosse.
VLIVY
V 19. stol. byla mezi landéské poníky zavedena arabská krev a znovu v roce 1913, kdy v oblasti žilo asi 2000 koní. Po druhé světové válve byla landéský pony blízký vyhynutí, nebylo tu víc než 150 kusů. A odvrátili nebezpečí příliš úzké příbuzenské plemenitby, nadšení chovatelé křížili hřebce welšeské sekce B, silně ovlivněné arabem.
Vytvořené francouzského klubu chovatelů poníků na počátku 70. let našeho století podpořil chov landéských poníků jako vhodných koní pro děti. Plemeno se stalo základem francouzského jezdeckého ponyho (Poney francaise de selle), který se, jak doufají, stane časem ryvalem svého britského protějšku.
Současný landéský pony je lepší kvality, připomíná araba a držením úhledných uší velšská plemena. Zůstal však otužilí a snado se přizpůsobuje libovolným teplotám. Je nenáročný a skromný, učenlivý a inteligentní.
Barthais, větší typ landéského koně, žijící v oblasti rozvětvených přítoků řeky Adour, nebyl pro chovatele tak lákavý. Díky tomu so uchoval původí typ, zejména hrubší hlavu.

COMICS - rozcestník

28. listopadu 2008 v 20:34 | Sisinka
Připravuje se komiks...SOUTĚŽE - rozcestník

28. listopadu 2008 v 20:33 | Sisinka


Code Red-Shut up

26. listopadu 2008 v 17:34 | Sisinka |  Music

I like to move it

26. listopadu 2008 v 17:29 | Sisinka |  Music
Píseň + slova!

Blog bude i o žirafách...

25. listopadu 2008 v 17:32 | Sisinka |  Moje kecíky
Ahoj!
Promiňte,že jsem tu nebyla,byla jsem u babičky a pár dnů jsem pracovala na novém blogu o Madagaskaru.U babičky byl sníh,tak jsme si užili a nafotila jsem dva díly komiksu na sněhu!Ha ha!!!
Jo,musím vám oznámit,že tento blog se mění na Blog o koních a ŽIRAFÁCH!Opět se mi zalíbily žirafy a teď chci i o nich mít blog tady.
ZMĚNA BUDE PLATIT BUĎTO OD 1.PROSINCE NEBO OD 1.LEDNA!

Sisinka

Opět padl rekord!

20. listopadu 2008 v 18:17 | Sisinka |  Návštěvnost
Opět online 5!

Jú!

20. listopadu 2008 v 18:07 | Sisinka |  Návštěvnost
20.11. zas online 4!