Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!

Březen 2009

BLOG SE RUŠÍ!!!

31. března 2009 v 22:00 | Sissi |  Moje kecíky
No prostě jsem se rozhodla:

TENTO BLOG SI RUŠÍM!!!!!

Je mi líto SBínka a všichni ale já prostě nwm co dělat tadyQ a tak :´-(...

NJN PROSTĚ JSEM TO DO 1.VÝROČÍ BLOGU V KVĚTNU NEVYDRŽELA!!!

Informace kde budu atd. najdete v CČ PLS KOUKNĚTE SE TAM!!!↓↓↓↓↓


New smutnější design

30. března 2009 v 19:16 | Sissi |  O tomto blogu
Název:Gymkhana
Datum výroby:30.3.2009
Datum nastavení:30.3.2009
Autor:Sissi
Barva:Kombinace černé s bílou

Njn,je to smutný aji kvůli tomu jak nemůžu jezdit koně ale nevěděla jsem jakou barvu,obrázky atd. a i ptže jsem tu zrůdu už musela změnit...

Záhlaví:

Stránka:

Obnova blogu!

30. března 2009 v 17:02 | Sissi |  Moje kecíky
No,tak jste si určitě všimli,že už sem moc často nechodím (to i návštěvnost:jen 157 lidí na týden... :-()a tak to jdu napravit.Určitě už sem budu chodit a nebudu furt jen na Youtube!!!!

Tak pustím se do obnovy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jsem nejzoufalejší člověk na světě...:´-(

25. března 2009 v 15:53 | Sissi |  Moje kecíky
Ach jo lidi jsem tak smutná jak snad nikdy jindy.Četla jsem totiž knížku Týna a Pony a tak jsem si říkala,jaké měla ta Týna štěstí,že jezdila na koních.Musela se tak moc mít.Chtěla bych taky jezdit na koních...Někde docela nedaleko je tu jedna tělesná jednota a tak toužím třeba tam chodit...Ale ono je to tak drahý,koupit výstroj pro jezdce a platit ty lekce...Udělala bych pro to všechno,abych se tam dostala.Ale to asi marně a tak budu asi tak pořád pořád smutná až zoufalá...Bez koní ten život nemá cenu :´-( Přemýšlím i,jakou kliku má třeba Šíša,Lucka,bude Saritka i určitě arleta,Sarah a atd. jezdí na koních určitě často a já ne...prostě asi všichni co mají koní blog jezdí na koních...Bez koní je každý den stejný a stejný a nic nového...

Jinak nechodím sem už tak často a jsem na svým novým blogu konici43.blog.cz můžete se sem kuknout ale teprv začínám.A tady si poslechněte jak su smutná :´-( Papa

Vaše zoufalá Sissi

Blend smutku
Do tohoto blendu jsem dala všechen svůj smutek a zoufalství...Neříkejte,jesi je hnusný nebo hezký,je to blend smutku ve kterém je moje zoufalství...:´-(

Irský tinker

21. března 2009 v 6:59 | Sissi |  Plemena koní

Původ a historie:

Původ irského tinkera není zcela jasný. Před nedávnem nebyl příliš znám ani v Evropě a nemá svou vlastní plemennou knihu. Na jeho vzniku se zřejmě podíleli shirové, clydesdalové, welsh cobové, fellský a daleský pony. Tito strakatí koně pocházejí z Irska, Anglie a Walesu. Ve své domovině jsou též nazýváni Backys, Irish Coloured Cob a Gypsies. Když se podíváme ve slovníku na význam slova tinker, zjistímem že je to dráteník a gypsies jsou cikáni. Obě slova jsou velice důležitá a osvětlují dávnou minulost těchto koní. Dráteníky totiž byli již od středověku právě irští cikáni a chudí kočovníci, kteří se zasloužili o vznik tinkerů. Tito lidé měli rádi vše pestré a barevné, proto nebylo divu, že si velice oblíbili strakaté koně. Šlechta ve středověku považovala strakoše za bezcenné a dokonce takto zbarvené jedince přenechávala zdarma cikánům. Za účelem vylepšení chovu se někdy pod rouškou tmy vydávali cikáni se svými klisnami na tajné výpravy do ohrad za dobrými hřebci a přilitím kvalitní krve se rodili stále lepší strakatí koně. Byli odchováváni velice tvrdě, své majitele vozili po celé zemi, zapřaženi v typických vozech a často museli vyžít jen z toho, co rostlo podél okrajů cest Cikáni však měli mnoho znalostí o ošetřování nemocných koní a věděli si rady i se zkaženými koňmi. Po vyléčení či nápravě je lacino - avšak se ziskem - prodávali. Během let se strakoši i jejich majitelé dostali do podvědomí lidí a když anglický král James II. vydal v roce 1685 povolení, které umožňovalo cikánům prodávat tyto koně, nastal čilý obchod. Velký koňský trh se konal v červnu (a dodnes koná) v Appleby, kde bývá na prodej kolem 4000 - 4500 koní a ceny se dnes pohybují mezi 1500 - 6000 librami. Další trh, kde se prodávají tinkeři, byste mohli navštívit koncem srpna v Ballyastle (Ulster), což je nejstarší koňský trh v Irsku, konaný již od počátku 15. století.

V době průmyslové revoluce (1880) začali cikáni vyměňovat tinkery za mohutnější tažné koně, kteří uvezli větší náklady. Strakoši se tak dostávali na okraj zájmu. Další velké změny přišly s 2. světovou válkou, tehdy si cikáni oblíbili jiné zbarvení a preferovali tygry (hermelíny). Dosáhnout tohoto zbarvení však bylo obtížné a tak se časem vrátili zpět ke koním s velkými skvrnami. Nejoblíbenšjší bylo zbarvení černobílé a hnědobílé, protože takovíto koně byli dobře viditelní v noci na silnicích. Skvrny pomáhaly i při identifikaci ukradených koní, protože byly jedinečné u každého koně.

Brzy i další lidé začali tinkery považovat za atraktivní a začalo se s nimi více obchodovat. Dnes můžeme hovořit o "tinkerboomu", strakoši jsou hromadně vykupováni a dováženi do Evropy, kde si už získali nejedno koňařské srdce.

Popis a charakteristika:

Kohoutková výška tinkerů se pohybuje mezi 135 - 158 cm, v současné době se chová v lehčím tažném typu a pony typu. Odborníci mají problém je přiřadit k určitému druhu - jejich výška je sice menší, tělesná stavba však odpovídá chladnokrevníkovi. Typickým znakem je černobílé nebo hnědobílé zbarvení, občas se vyskytnou i vraníci s odznaky. Mají bohatou hřívu, silně ožíněný a velmi dlouhý ocas a bohaté hedvábné rousy.

Tinker je velice odolný, ve své domovině je chován celoročně venku, dobře snáší volné ustájení a nemá aklimatizační problémy. Nejraději je ve společnosti jiných koní, protože má vyvinuté sociální cítění. Zajímavá je i jeho láska k vodě, pokouší se "vykoupat" i v malé kaluži. Srst není třeba příliš upravovat, při plísních kůže pomůže pravidelné mytí. Rousy se musí udržovat v čistotě denním kartáčováním. Před výstavou je třeba rousy umýt a vetřít do nich jemné piliny, které je vybělí a načechrají.
Povaha:

Povaha tinkera je velmi dobromyslná a rozvážná. Koně mají pevné nervy, ve vypjatých situacích však můžou být tvrdohlaví. Člověkem jsou snadno ovladatelní.

Využití a sport:

V Irsku je tinker vnímám jako hodnotný pracovní kůň, pro kterého zatím není ustanoven chovatelský řád. Dodnes tam existují "půjčovny koní", ve kterých Vám zapůjčí koně i s vozem a můžete prožít dovolenou jako kočovný cikán. V Evropě patří mezi "hobby - koně", tj. koně pro volný čas. Může chodit pod sedlem i v zápřeži a bývá využíván i pro hipoterapii.


Mám 12 let!

17. března 2009 v 20:40 | Sissi |  Moje kecíky
Tak dneska právě v tuto dobu jsem se jednou narodila :-) už nemám 11,ale 12 let!

Rozloučení s Vláďou - zajímavý den...

13. března 2009 v 15:19 | Sissi |  Moje příhody
13.3.2009
----------------------------------------
Tak dnes byl very very zajímavý den!Loučili jsme se s Vláďou,protože odcházel na jinou školu (nwm proč,když tu měl kamarády),a tak jak jsem přišla z angličtiny,všichni stěhovali lavice.Říkala jsem si,co se děje,a v tom jsem si usmyslela,že je to oslava na rozloučení s Vláďou.Tak jse spolupracovala.Všichni měli napilno při dávání všmožného jídla-křupek,Choco Pin´s,chlebíčků,i něčeho,co sami vyrobili-sklinek,talířků.Ještě pro Vláďu koupili plyšáky jako dárky.Až se vše nachystalo,přivedl Petr Vláďu a zakryl mu oči.Potom mu je otevřel.Vláďa byl překvapení.Tak jsem si nalili kofolu nebo Ice Tea a připili jsme si.Potom jsme pojedli a popili a povídali si.Učitelka si občas taky s náma povídala.
No a potom přišla zábava-vyhlásili soutěž X-factor.Alča to s Marťou režírovaly a Marek,Petr,Honza,Kuba a asi ještě někdo byli porotci.Bylo to co samé jak je to ve skutečnosti,ale nemuseli jsme zpívat,ale i např. říkat vtipy,dělat blbiny,tančit,dělat gymnastiku atd.Já jsem se nezapsala,ale nakonec jsem tam šla.U prvního kola jsem říkala vtip o kovboji a koni (nevěděla jsem však,jak to začíná),Sára s Pájou tančili tango jak ve StarDance XD,Ondra dělal blbiny a přemety jak tehdy jednou v hudebce,Nevřivky dělaly gymnastiku a Lucka si mezi nohama roztrhla gatě XD!Dominik,Vláďa a myslim Petr měli skupinu nějak na Wo...už nwm,jak se to jmenovalo,a dělali tam tuc tuc Skákal pes!Potom bylo 2.kolo.To jsem zpívala kousek z jedný písničky:

Už mi nestačí má ruka,
Našel jsem si kluka.
Jmenuje se Radek,
Má tuze hezký zadek!

Všichni se řehtali,i když jsem to neznala celý a jen kousek.Pája i Sára říkaly reklamy,Ondra dělal dědka co sbírá papírky ze země a úča mu ještě půjčila ukazovátko!A někteří už nechtěli jít,protože si to nepromysleli...

Tak jsme se pobavili,ale kdo se přežral,měl smůlu:potom jsme měli tělák!Hráli ti nejlepší s Béčkem vybíjenou,ptže mysim 6.dubna je turnaj ve vybíjené někde...

No,a ještě k tomu k obědu byl řízek a bramborový salát!Ale byl to divný oběd:šli jsme na oběd asi v 12.40 a nebyla žedná fronta!Obvykle v tuto dobu je tam fronta až na zelenou chodbu z jídelny!A ještě k tomu skoro celá třída se sesedla dohromady,což teda neděláme!Vláďovi dali někteří řízky,a tak on jich měl na talři snad 5!A ještě byly jakýsi nedozralí banány,a tvrdý!Petr je zkoušel zlomit,ale šlo to těžko,a ještě ho řezal pravítkem!

No,a tak se vydařil pátek 13.Byl to snad nejlepší den ve škole!


Zapište se!

12. března 2009 v 14:48 | Sissi |  Moje kecíky
Pls tadyQ se zapište komu jsem ještě neudělala diplom za SB mám v tom hroznej binec...

Diplom za SB for i-pety

12. března 2009 v 14:46 | Sissi |  Spřátelení
Vítej mezi SB,i-pety!

Diplom za SB for Elvíria

12. března 2009 v 14:39 | Sissi |  Spřátelení
Vítej mezi SBčky,Elvírio!

Diplom za SB od Elvírii

12. března 2009 v 14:26 | Sissi |  Moje diplomky
Díky!

Koní hry 5

11. března 2009 v 19:15 | Sissi |  Hry
Tady poníky upravuješ.Nasazuješ jim účesy hřív,fénuješ je atd. a pak jdou na přehlídku.Jsou to ale takoví divní poníci,něco jak to My Little Pony.
Řízení:myš
Udělej si svého koně snů!Nastav mu barvu,jezdce,i krajinu!
Řízení:myš

Nastav si jezdce a koně ve westernu!
Řízení:myš

Pokus se chytnout neposedného poníka!
Řízení:myš-levé tlačítko

Dostihy.Vyber koně a závoď!Nwm ale vůbec,jestli se na těch dostizích ti koně nějak ovládají nebo jen tak běží...Poraďte pls někdo!
Řízení:myš,šipky?
Odkazy na všechny hry kromě první jsem zkopčila od SB Šíšy tak jestli ti to neva ale obrázky jsem vyfotila

Nwm si rady!!!

10. března 2009 v 18:23 | Sissi |  Moje kecíky
Pls lidi poraďte kdo je zaregistrovaný na Youtube.com tak jak se dělají videa v Windows Movie Maker,tak jak někteří dělají,že je tam jako něco hýbajícho,jako záběr!ls poraďte protože z foťáku mi to tam nejde dávat,tak musím dávat jen obrázky a animačky.Ocením rady tak napište do komentů,chtěla bych totiž dělat film něco jako např. toto:film King of the Track.


Můj trailer na Spirit 2

10. března 2009 v 18:08 | Sissi |  Spirit-divoký hřebec
TadyQ je můj trailer na Spirit-divoký hřebec 2.Užijte si!Písnička je z jedný hry Bounce the Ball.


Překlad:
DreamWorks presents...
DreamWorks uvádí...

He´s young...
Je mladý...

He´s wild...
Je divoký...

He´s brave...
Je odvážný...

Do you know Spirit?
Pamatujete si Spirita?

He´s here again!
Je opět tady!

In NEW form!
V NOVÉ podobě!

Spirit & Rain are parents
Spirit & Rain jsou rodiči

They´ve got a foal
Mají hříbě

It´s name is Shila
Jmenuje se Shila

But she´s in very great danger...
Ale je ve velmi velikém nebezpečí...

Parents go to save their daughter
Rodiče jsou zachránit svoji dceru

What´s going to with Shila and sad Spirit and Rain?
Co bude se Shilou a smutnými Spiritem a Rain?

on DVD
this Summer...

na DVD
toto léto...

Dobrý...

7. března 2009 v 19:20 | Sissi |  Návštěvnost
Mmm :-) tak to je docela dobrý po tom co jsem sem napsala...A po chvíli:

Nejsem tu...

7. března 2009 v 17:01 | Sissi |  Moje kecíky
Ahoj lidi,jenom oznamuju,že tu moc nebudu chodit tak často jak dřív.Abych řekla pravdu,Blog.cz mě pomalinku omrzuje a teď chodím na Websnadno.cz.Zdá se mi to lepší,dá se tam dělat víc věcí jako změnit kurzory myší,dát tam nějaký běžící texty atd.Prostě je to supa!Tak prosím se nezlobte,ale radost byste mi udělali,kdybyste se kukli SEM na můj ranch-Bobulka.

Jo a ještě nový-jsem zaregistrovaná na Youtube.com jako Sissinecka43 tak sem můžu dávat své videa...I na ranchi mám tak se klíďo mrkněte.A SB prosím,aby si mě kdyžtak nemazali nebo jesi chcou...Tak mějte se


vaše Sissi

Pomóc!

7. března 2009 v 16:56 | Sissi |  Moje kecíky
POMOZ MI!
Hlásni TU pro mě jse tam jako Sissi se zvířátkem ZEBRA protože koně mi zabrala arleta :-)


Fotky koníků ve sněhu

4. března 2009 v 14:16 | Sissi |  Můj ranč
Tak konečně dali fotky do počítače tak jsem mohla už zveřejnit fotečky koníků ve sněhu z pondělí 23.2.2009,jak se tam topili.Když jsme přijeli,bylo asi 20 cm,a přes noc sněžilo,až bylo skoro půl metru!
Tady je fotka neušlapanýho sněhu-krása!
A tady jak byla vyjížďka na Lukinovi (ten vzadu) a Spiritovi (ten vpředu).
No a tadyQ jak měli pohov po vyjížďce a užívali si venku:PROSÍM NEKOPÍROVAT!!!!Achaltekinský kůň

3. března 2009 v 15:09 | Sissi |  Plemena koní
PŮVOD: Původní domov Achaltekince se nachází v oázách Turkménie, ležících na sever od íránských hranic a na východ od kaspického moře. Největším střediskem chovu v naši době byla Komsolská farma v Ašchabádu, ale choval se také v hřebčíně Lugovsk v Kazachstánu, v Gudbenu v Dagestánu a v menší míře v Těrsku na severním Kavkaze. Achaltekinští koně se rovněž chovají na koňských farmách turkmenských klochozů a velmi často se kříží s jinými plemeny.
Achaltekinec je mezi koňmi naprostým unikátem, odolný vůdči velkému horku a vytrvalý jako arab a přitom je schopen překonávat velké vzdálenosti, při minimální spotřebě vody.
POUŽITÍ: Achaltekin dobře závodí a dokáže překonat velké vzdálenosti. V sooučestné době se z něj vyvinula ruskáverze sportovního koně, který se používá pro drezuru, skokové soutěže a cross-country.
CHARAKTERISTIKA: Podle západních požadavků není Achaltekinský kůň právě dokonalý. V kohoutku měří kolem 157cm, má často dlouhý hřbet s náznakem štěpení zádě a nemá ani dostatečně osvalené bérce, které si tak cení západní jezdci. Hrudní koš je často plochý, žebra málo klenutá, alezato má velmi dobře vivinuté hřbetní svalstvo. Hlavu, která upoutává svým tvarem i výazem, nese vysoko na dlouhém krku. Kůži má obzvláště tenkou a srst velmi jemnou, což je charakteristické pro pouštní koně. Zbarvení je hnědé,ryzé,nebo plavé s kovovým leskem. Nejvlastnějším rysem tohoto plemene, které ještě stále není na Západě dostatečně oceněno je hlava nesena nad úrovní rukou jezdce. Toto postavení hlavy (nad otěží) značně snižuje ovladatelnost koně. Dostihy mají turkmeni přímo v krvi. Dodnes chovají své svěřence zabalené do těžkých plštěných přikrývek, chránicích je roti chladu, i proti polednímu slunci, jež škodí zvířeti postrádajícímu podkožní tuk. Aby za všech okolností udrželi poždovanou kondici koně, krmí je dietně, potravou s vysokým obsahem býlkovin a malou dávkou objemného krmiva. Tradičním krmením jsou například granule ze sušené vojtěžky (pokud je k dispozici), hrudky z ovčího tuku,vajec, jemene a kvatlamu, smažených těstových placek. Pro dostihy se Achaltekinci chovali přikřížením plnokrevníka, což značně omezuje schopnost koně snášet neobyčejně velká vedra. Nyní se tato forma plemenitby změnila a chovatelé se vracejí k chovu čistých lýnií.
VZHLED:
Hlava:Jemně modelovaná hlava a dlouhý, tenčí, poměrně nízko nasazený krk se zvedají téměř kolmo nad plícemi, takže huba je nad úrovni kohoutku. Tento znak je vlastní pouze tomuto plemeni (tendence jeleního krku).
Plece: Plece jsou strmé a kohoutek neobyčejně vysoký.
Prsa: Prsa nejsou dostatečně široká, hrudník není zvlášť hluboký. Postoj předních končetin je úzký
Záď: Hřbet bývá často delší, je měkčí. Záď je svalnatá. Pánev je delší, dobře vázaná se hřbetem.
Zadní nohy: Bérce jsou dlouhé, zadní nohy mívají tendenci k šavlovitému postoji.New design fialový!

3. března 2009 v 15:02 | Sissi |  O tomto blogu
Název:Love English Thoroughbreds!
Datum výroby:2.3.2009
Datum nastavení:2.3.2009
Autor:Sissi (arlet)
Barva:Fialová

Záhlaví je od arlety TadyQ ten první obrázek ale aby nebylo tak obyčejné,tak jsem si ho trošku upravila.Moc díky arleto!Fakt :-)!Pomohlas mi,protože jsem nevěděla,co tam dát!


Záhlaví:

Stránka: