Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!Adopt one today!

Květen 2009

Purple...

31. května 2009 v 19:51 | Sissi |  O tomto blogu
Název:Chestnut horses
Datum výroby:31.5.2009
Datum nastavení:31.5.2009
Autor:Sissi
Barva:odstíny tmavě fialové
Njn moc se mi to nlíbí nwm proč asi ptže je to jakýsi přeplácaný překrásnýma brushema...Ale snad se to aspoň měsíc s takovýmhle přeflákancem vydrží...Klíďo ohodnoťte sami ;-)

Záhlaví:

Stránka:

A ještě kuk na zápatí :-D :

Koní hry 8

31. května 2009 v 7:32 | Sissi |  Hry
Postarej se o kočičku,pejska a poníka!Zvířátka si vždy v bublině něco přejí a ty jim to musíš splnit!
Řízení:myš
Muž na koni musí zdolat hrozivé překážky,jako třeba drak,který se mu přímo na začátku pověsí na paty.Potom je pronásledují vlci,a to se už musí bránit jak kůň vyhazování a vzpínáním,tak muž svou sekyrou.Je to taková strašidelná hra.
Řízení:šipky(skok-↑,vpřed-→);písmena=A-úhoz sekyrou,S-vyhazování,D-vzpínání
Vyber si barvu koně,klikni na tlačítko ve tvaru oválku a objeí se ti buď s hříbátkem nebo s jiným zvířátkem!
Řízení:myš
Uprav si tři jednorožce na louce u rybníčku podle tvé záliby!Aby se doplněk objevil na obrázku,musíš ho přetáhnout z nabídky.
Řízení:myš
Nastroj si klsnu a její hříbátko!
Řízení:myš
Hladoví poníci se každou chvíli vynořují z vysoké trávy a ty jim musíš kliknutím na určitého poníka dát nějakou tu mrkvičku nebo jablíčko...
Řízení:myš
Zase 3. a 4.hra ZDROJ-Šíša mé SBíško♥
A našla jsem fajn stránku s koníma hrama tak se můžete těšit na novější hry!

A jsem zpět!Ale jen na dva dny...

29. května 2009 v 11:54 | Sissi |  Moje kecíky
Caw lidi!
Už jsem se vrátila ze ŠVP.Bylo to tam fakt sQelý!!!!!!!!!!!!!!!Hrozně jsme si užili.Poslala jsem i pohledy.Teď jsem se vrátila domů a zjistila jsem,že jsme si koupili králíčka!!!Je bílý s černýma ušima a nohama,má červené oči,je malinký,je to holka a jmenuje se Nelinka!Krásné jméno,ale nwm,jak se otevírá ta klec...Chtěla jsem si ji pohladit...Prý je moc hodná...Ale Bublík si mě asi moc nepamatuje :´-( Ani Lumpas!Když jsem si ho zvedala chtěl mě hryznout!!!!Ach jo...Musí si znovu zvyknout...a já taky.
Jsem tady však jen o víkendu,ptže zase příští týden jedem pryč - avšak s rodičama ;-) - mají dovolenou a tak si s náma udělají volný týden a budeme u babičky a budeme pracovat a uvidím se s betynkou atd. Ale zklamalo mě že ta pitomá pohlednce došla teprve dneska!!!Já se zabiju!!!Už nikdy nepošlu pohled!!!NIKDY!!!!!!!
A zítra jdem do zoo njn jsem pitomá!

Ahoj

E-Type - Here I Go Again♥♥

23. května 2009 v 20:31 | Sissi |  Music

Tuto písničku jsem objevila v jednom StarShine videu a je teda mocmocmochezoučká...jsem šťastná že už vím,jak se to jmenuje!

Je to nekvalitní,ale tady ↓ je kvalitní (tadyQ jsem to objevila):

Chystání...

23. května 2009 v 20:27 | Sissi |  Moje kecíky
No,tak zítra už tu možná ani nebudu,ptže mám hodně práce s balením na ŠVP...Hrozně se těším,až na to,že jsem si zapomněla ve třídě pracák z čejáku :-/ njn nedá se nic dělat,snad to nějak vydržím,možná mi dá úča jinou práci...Taky jsem si už udělala kostým na karneval - půjdu za princeznu v modrým :-) a ještě bude táborák a stezka odvahy :-D a je tam bazén a určitě se budem koupat a... prostě nemůžu se dočkat,a to jedu už pozítří!!!!!Tak se mějte možná tu zítra eště budu ale třeba jen dvakrát...

Vaše Sissuli xD

Rekreační středisko Záseka

Na ŠVP...

23. května 2009 v 8:30 | Sissi |  Moje kecíky
Tak lidi,ptže jedu příští týden na školu v přírodě,tak oznamuju,že tu od pondělí do pátku nebudu :´-( Njn,ale pojedeme do nějakýho RS Záseky,už jsem viděla,jak to tam vypadá a je to tam hezký i je to na Vysočině...Tak docela se těším,ale ještě nwm,jak a co a ještě ke všemu klíšťata :-O no musím to vydržet.Ještě nám ve škole říkali,že bude školní rok končit už 26.června a v to PO a ÚT bude ředitelské volno!A možná bude i zpoždění začátku školního roku,ptže se naše škola furt opravuje a abysme tam nepřekáželi XD Tak jinak se mějte a snad to tu týden bez přidávání článků vydržíte :-)
P.S.: Nwm,jestli bych neměla ukončit spřátelení blogů,ptže už mám strašně moc SB a já neobíhám a to by se musel někdo odpřátelit ale teda nevím,kdo by dobrovolně...ach jo nevím si rady tak poraďte pokudmožno jinak mějte se hezky *MUCK* SBínka ♥LoWuJu WáS♥

Vaše Sissi :-)

Tak sem pojedem:
http://www.crk.cz/PICTURES/JPG/ZASEKA.JPG

Angloarab

22. května 2009 v 7:00 | Sissi |  Plemena koní
http://animal-photography.co.uk/thumbs/AP-R2U9PT-TH.jpg

Úvodem...
Angloarab je výsledkem splynutí dvou nejlepších plemen koní, anglického plnokrevníka, nejlepšího dostihového koně na světě, a jeho předka, araba. Dnes se ovšem angloarab chová v mnoha zemích, zejména ve Francii, která se specializovala na odchov odolných a všestranně výkonných koní už před 150 lety. Jak Velká Británie, tak Francie uznávají křížence za zvláštní plemeno, ale odlišují požadavky na možnost zápisu do příslušné plemenné knihy. Původ a Historie:
Ve Velké Británii se připářují angličtí plnokrevní hřebci s arabskými klisnami a naopak; takto vzniklí angloarabi se pak zpětně kříží. V rodokmenu mohou mít pouze tato dvě plemena. Podmínkou aby kůň mohl být zapsán do plemenné knihy je nejméně osmina arabské krve. Chov ve Spojeném království produkuje vysoce kvalitní angloaraby, ale sotva snese srovnání s rozsáhlou a výborně organizovanou činností francouzských chovatelů. Oblíbeným postupem anglických chovatelů k dosažení větších potomků, je připouštět arabského hřebce na plnokrevnou klisnu. Naopak spojení plnokrevného hřebce s arabskou klisnou poskytuje potomstvo menšího rámce.Hlavními středisky chovů angloarabů ve Francii jsou Pompadour, Tarbes, Pau a Gelos. Ačkoliv Francouzi připouštějí mnoho chovatelských permutací, do plemenné knihy se může dostat pouze kůň se čtvrtinou arabské krve, který má v rodokmenu jen angloaraby, araby a anglické plnokrevníky. Francouzský angloarab vděčí za své vynikající vlastnosti podpoře, které se těšily storobylé národní hřebčíny. Hlavní podnět k jejich založení dal už v 17. století ministr Ludvíka XIV., J.B. de Colbert. Zprvu tyto chovatelské instituce patřily králi, ale s příchodem Napoleona koncem 18. století se jejich funkce změnila a nejdůležitějším úkolem se stal chov remont pro napoleonská tažení. Hlavním předmětem chovu byli arabští pouštní koně, dovážení ze Sýrie a Tunisu a křížení s místními klisnami.Krev anglického plnokrevníka byla zavedena do francouzských chovů náhodně v r. 1830, přičemž soustavný chov začal až od r. 1836 v hřebčíně Pompadouru ve Francii. Byl založen na dvou vůdčích arabských hřebcích, Massoudovi a Aslanovi (který byl označován jako turecký) a třemi zakladatelskými plnokrevnými klisnami jménem Dair, Common Mare a Selim Mare. Přísný systém výběru založený na výkonnosti, životnosti a exteriéru, vznikl brzy po založení chovu a přetrvává dodnes. Dostihový systém navíc prověřil plemeno, které se vyvinulo následkem zvyšujících se požadavků na výkonnost.Angloarabové se kromě Francie a Velké Británie chovají také v Maďarsku, v Bábolně a v Mezöhegyesi, ale nejslavnější jsou z hřebčína Janow Podlaski v Polsku, kteří se účastní předních mezinárodních závodů.


Popis a charakteristika:
Moderní angloarab francouzského chovu je jen o něco méně elegantní než jeho britský protějšek. Odchovanci hřebčína Pompadouru jsou obecně větší a mnohem svalnatější, ale všechny francouzské rody jsou atletického typu s výjimečnými skokanskými schopnostmi a pozoruhodně korektními chody. Podobají se mnohem více plnokrevníku než arabovi. Hlava působí hezčím dojmem než hlava plnokrevníka. Angloarabi mají rovný nebo dokonce i konkávní profil hlavy, dlouhý krk (prozrazující rychlého běžce), velmi výrazný kohoutek a šikmé, mohutné plece. Nohy jsou dlouhé a štíhlé, s velmi dobře osvaleným předloktím, kostnaté. Klouby jsou pevné, ploché, pěkně utvářené a jsou suché. Sklon spěnky a kopyta je téměř dokonalý. Kopyta jsou pevná a neobyčejně zdravá, jen zřídka podléhají chorobám. Hřbet je obvykle krátký, hrudník je hluboký. Hříva je jemná a hedvábná, stejně jako ohon a srst. Angloarab může mít různou barvu - běžní jsou ryzáci, hnědáci, ale i tmaví hnědáci. Celkový rámec je mnohem solidnější než u plnokrevníka, záď je delší a rovnější. Angloarab není samozřejmě tak rychlý jako plnokrevník, ale má daleko lepší skokové schopnosti a vyznačuje se korektností chodů.
Povaha:
Je to odolný, houževnatý a neobyčejně všestranný kůň, dobře se hodící pro olympijské disciplíny. Angloarab není tak vzrušivý a přespříliš temperamentní jako plnokrevník a je inteligentní a ovladatelný.
Využití a sport:
Angloarab se uplatňuje v dostizích (ročně se vypisuje kolem 30 dostihů pro angloaraby ve Franci) i v ostatních sportovních disciplínách. Teoreticky by mělo křížení araba s anglickým plnokrevníkem poskytovat ideální jezdecké koně, vhodné pro moderní soutěže jak v parkuru, v drezuře i v military. Plnokrevník přináší velikost a rychlost, arab ovladatelnost, kvalitu končetin, inteligenci, dobrou konstituci a vytrvalost. Nejlepší angloarabové z Francie mají 25 - 40% arabské krve a mnozí z koní, kteří pro Francii získali olympijské a mezinárodní medaile, byli právě angloarabové.Koní hry 7

20. května 2009 v 20:16 | Sissi |  Hry
Parkúr.Skákej,běhej i do stran a pokus se neshodit překážky!
Řízení:šipky,mezerník-skok
Zvol si barvu,hřívu a ocas a věneček poníka!Obrázek si potom můžeš vytisknout.
Řízení:myš
Poníci chystají oslavu.Nejprve se upravíš v salonu krásy a potom si vyrobíš dort.A nakonec jdi na oslavu!Toto je taková hra nadlouho,tak na vteřinku byste to nedohráli :-)
Řízení:myš
Nastroj si koně jako jednorožce,pegase či i prostého koně.
Řízení:myš
Vyber barvu koně a potom na něj dej sedlo!
Řízení:myš
Klikni na bublinu JUMP u cválajícího koně a on skočí!
Řízení:myš
Tak zase si pls nějakou tu hru zapařte,první dvě hry mám od horsinky , jinak ostatní jsou od Šíšy zase,jestli neva...Ona tam má totiž tolik nových neobvyklých her...
Njn hezké paření!

Percheronský kůň

20. května 2009 v 17:45 | Sissi |  Plemena koní
PŮVOD:Francie
POPIS:Těžký tažný kůň, harmonický, kompaktní kulaté tvary,
relativně ušlechtilá hlava s velkým, výrazným okem:
ponejvíce bělouši.
VÝŠKA:155-165 cm
O PLEMENI:Toto velmi staré plemeno vzniklo v kraji La Perche. V jeho
šlechtění byli používáni arabští a andaluští hřebci. V době"koňské
pošty" a dostavníků dosahovali percheroni neobyčejnou rychlost:
v zápřeží pařížských omnibusů získali svými výkony světovou
proslulost. Chovy percheronských koní byly zakládány v mnoha zemích. Nejtypičtějšími vlastnostmi koní jsou vynikající přispůsobivost životním podmínkám, dobrý charakter, tvrdá konstrukce, živý
temperament, energický pohyb, pracovní
spolehlivost a výkonost. Škoda jen, že příležitosti k jejich využití jsou nyní již značně omezené.

Objednej si vzhled!

17. května 2009 v 17:35 | Sissi |  Dessy
Chtěl/a bys dess na blog?Napiš mi a já ti ho udělám!Stačí vyplnit jen:
1. Jméno
2. Blog
3.Vzhled:
- Velikost dessu (nemusí být přesné)
- Obrázky čeho?Kolik?
- Barva?
- Rámeček?

Chceš udělat i pozadí?Pokračuj dál:
b) Barva?
c) Obrázek či vzorek?

Kdyžtak dopište ostatní poznámky,třeba dejte i odkaz přešně na ten obrázek,který chcete na dess,ale napište jestli na záhlaví nebo popřípadě na pozadí ;-)

Můžete začít,ale beru asi max. po 4 lidech a potom po dalších 4 a dalších x) tak to pro některé možná bude delší tak se nezlobte...Výroba dessu bude trvat tak maximálně aspoň týden,ale myslím že zvládnu i dess za 1 den!Podle toho,jak budu mít čas...

:-) Vaše Sissi se těší na zájemce!


Diplom za SB od Mimfy

17. května 2009 v 15:14 | Sissi |  Moje diplomky

Diplom za SB for Mimfa

17. května 2009 v 6:59 | Sissi |  Spřátelení
A jsi mé SB!

Diplom za bleskajdu od cornelia verča

17. května 2009 v 6:50 | Sissi |  Moje diplomky
Hezoučký!

Fríský kůň

16. května 2009 v 12:18 | Sissi |  Plemena koní

Popis

Hlava je dlouhá s krátkýma ušima, ale inteligentní jemně narysovaná a vyjadřuje veselou ochotu a milou povahu.

 • Výška v kohoutku hřebce - 163 cm, klisny - 156 cm.
 • Zadní nohy jsou silné, mají velmi čisté a velké klouby.
 • Ohon je hustý a bujný.
 • Kopyta jsou tvrdá kopyta josu z modré rohoviny a nejsou náchylná na choroby.
 • Barva - fríský kůň je vždy černý

Linie

Lehká - stavba těla: jemná linie celého těla

Využití:
 • na ježdění
 • plemenitba
 • výstavní aktivity

Střední - stavba těla: pevná osvalená

Využití:
 • na ježdění
 • plemenitba
 • výstavní aktivity

Těžká - stavba těla: robustní, mohutná, osvalená

Využití:
 • vhodné do kočáru
 • v polnohospodářství
 • výstavní aktivity
Frízsky kôň
Foto: R. Kolářová

Původ

Fríský kůň má svůj původ v lesním koni, kterého vyšlechtili na severu Holandska na území mořem obklopeného Fríska. Dnes má svých obdivovatelů nejen v domovské zemi, ale na celém světě. Právem patří v Holandsku k národnímu dedictví země.
Římský historik Tacitus (asi 55-120 n.l.) zaznamenal o něm údaje, uznával starobylost a hodnotu těchto vytrvalých, silných a všestranně užitečných zvířat, ale poznamenal, že jsou ošklivá. Toto plemeno se však stávalo ušlechtilejší a o tisíc let později ho sedlali fríští rytíři a jich němečtí susedia, účastníci križiackych výprav. Fríský kůň si zachoval tradiční dobré vlastnosti - vytrvalost, skromnost, sílu a učenlivost. Plemeno se zlepšilo i přidaním orientální krve, co byl výsledek kontaktu s puštěnými koňmi v dobách vojenských výprav. Plemeno se zlepšilo i záměrným křížením s andaluským koněm, který se přivážel ze Španělska do okupovaných holandských provincií v dobách osmdesát roční vojny (1568-1648).
Poměrně menší fríský kůň byl chovaný k všestrannějšímu využití a k praktičtějším účelům, jako jednostranní velcí, těžcí vojenští koně. Byl též nenáročnejší. Chovatelský svaz byl založen v r.
1879, ale popularita klusáků, mezi kterými fríský kůň vynikal vedla ke křížení za účelům zvýšení rychlosti na úkor původního typu. Tento kůň se používal k vylepšení některých plemen. Kvůli svoji výjimečnosti na začátku 20. století téměř vyhynul. V roku 1913 zůstali ve Frísku jen 3 hřebci. Plemeno zachránila druhá světová válka, v Holandsku byl nedostatek vozidel a pohonných hmot a proto se museli vrátit ke koním. Svaz chovatelů fríských koní získal v roku 1954 titul "Královský". Vážnou krizi překonal chov v 60. letech, kdy se chovatelská základna výrazně snížila.

Dnešní fríský kůň je vraník, v kohoutku meří okolo 156 cm (klisna) a 163 cm (hřebec). Hlava je dlouhá s inteligentním výrazem a vyjadřuje veselou a milou povahu, uši josu krátké. Dobře stavěné tělo s válcovitým trupem je kompaktní. Nohy jsou silné, mají čisté a velké klouby. Zadní nohy vynikají sílou. Typickým znakem plemena jsou spodní časti zápěstí zaraštěné dlouhou srstí-rousy. Hříva, ohon jsou husté a bujné.

Povahou je velmi klidný a učenlivý. Jeho temperament a krásné chody můžou vyniknout v drezúře a stejně i v zápřahu. Pro svoje povahové vlastnosti se stává miláčkem celé rodiny.

http://www.teamedisonfriesians.co.uk/admin/data/data/resources/Image/Horsesforsaleimages/amber.jpg

Fotky z Prahy

16. května 2009 v 8:21 | Sissi |  Moje kecíky
Tak konečně jsou fotky v počálu a tak se pokochejte xD :
Tohle bylo výstaviště:
Tohle byl vzadu lunapark a vyčouhávalo ruské kolo:
A pak jsme byli ve stromovce a tak bylo snad milion veverek:

Kukuč!Veverka! xD
A tadyQ jsou pojicajti na konících♥.Divný,že všichni byli hnědí :-/
Toto máme jako tapetu na počálu ;-)
A tohle je ten jezdecký klub :-)
Njn ještě tam jeli...
A byly tam přívěsy a stáje:
To už jsme pluli po Vltavě a vzadu byl koník na pastvě s někým...
Vltava..už jsme dál od břehu
To jsem myslela že je Karlův most xD
Tak mě docházeli baterky a tak jsem neměla co fotit-fotila jsem mosty:
Je toho trochu víc,ale nas.ralo mě to,že jsem si nevyfotila ani jednu památku!!!!Ty baterie nemají žádnou výdrž,ale hlavně,že mám vyfocený koníky :-)

Prosím,NEKOPÍROVAT!


Jmenovka za SONB od Verus_hQy*

15. května 2009 v 6:32 | Sissi |  Moje diplomky
Generate Your Own Glitter Graphics at GlitterYourWay.com
Děkuju je moc hezoučká!

Phar Lap

14. května 2009 v 18:27 | Sissi |  Filmy o koních
Originální název:Phar Lap
Rok vzniku:1983,Austrálie
Režie:Simon Wincer
Scénář:David Wilianson
Typ filmu:Rodinný film,drama podle skutečných událostí

V roce 1928 přicestoval lodí z Nového Zélandu do Austrálie nevzhlkedný mohutný ryzák.Jeho majitel Dave Davis (Ron Leibman) z něj nebyl příliš nadšený,a tak jej ponechal v péči svého trenéra Harryho Telforda (Martin Vaughan).Kůň si brzy vysloužil přezdívku Louda a z deseti dostihů doběhl devětkrát poslední.
Telford jej vzal do pískových dun a do úmoru honil,ale teprve jeho ošetřovatel Tommy Woodcock (Tom Burlinson) jej v práci naučil,jak chutná vítězství.Když Phar Lap nastoupil na dráhu jako tříletý nikdo od něj nic nečekal - a náhle se zrodila hvězda!Obrovský ryzák začal s převahou vyhrávat,startoval v nejprestiznějších dostizích Austrálie,stal se miláčkem Australanů,kteří na něj s neochvějnou jistotou sázeli - a vyhrávali!Jenže to už začal být trnem v oku sázkařům,kteří se rozhodli znemožnit mu start v nejprestiznějším australském dostihu.Nejprve se pokusili na koně spáchat atentát a jen díky duchapřimnosti Tommyho,který zakryl šampiona tělem svým a poníka,ušel Phar Lap osudu nejkrutějšímu.Poté byl ukryt na tajném místě,ale na start dostihu málem nedorazil včas,protože kdosi porouchal přepravník.Nakonec ale na závodiště dorazil a slavně vyhrál v prestižním Melbourne Cupu i s rekordní zátěží 60 kg!Začaly se ale u něj projevovat problémy s kopytem,navíc byl zatěžován stále větším počtem kilogramů,a tak se jeho majitel rozhodl převést ho do Ameriky a tam změřit síly s místními koňmi.Hned druhý den po úmorné cestě lodí startoval kůň v Aqua Caliente Handicapu,a ačkoli mu prasklo kopyto,Phar Lap opět zvítězil a současně překonal rekord trati.Ovšem 16 dní na to uslyšel jeho ošetřovatel Tommy z boxu táhlé sténání,kůň jevil příznaky koliky či otravy.Bohužel už mu nikdo nedokázal pomoci a Phar Lap tentokrát prohrál.

DVD:

http://i3.iofferphoto.com/img/item/314/700/46/phar_lap.jpg

Moje ohodnocení filmu:
Neviděla jsem ten film,tak nemůžu hodnotit,ale musí to být hezký a smutný...

Ukázka z filmu:


http://www.harnesstracks.com/2004_art_auction/2004_artwork/250_Phar_Lap.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_ltCn7eB3gpE/SZLR2ahl6tI/AAAAAAAAC6Y/O2cx9ox7SMQ/s320/Untitled-Scanned-01.jpg

http://img2.ceskatelevize.cz/program/porady/22129/foto/program.jpg

http://www.videodetective.com/photos/014/000592_37.jpg
Oranžový vzhled!

14. května 2009 v 15:21 | Sissi |  O tomto blogu
Název:Ride a horse...
Datum výroby:13.5.2009
Datum nastavení:13.5.2009
Autor:Sissi
Barva:oranžová a trošku odstíny té černé...;-)

Tak teď se musím teda pochválit,že se mi tento dess opravdu povedl,i když se nechci vychloubat,ptže i přesto třeba Zezee dělá lepší.Toto je však ale asi můj nejvypracovanější vzhled zatím,asi kvůli tomu,že zrovna jsem objevila,jak se otáčí ty obrázky a půjčila jsem si od sestry ze složky nějaký brushy...Njn ale je to divný,ptže jsem ho měla skoro hned!
A mám ho konečně jinou barvu,co tu ještě nebyla-oranž!A arletě nebo komu se omlouvám,protože jsem ji polovičně slíbila,že si po narozeninvém dessu nastavím její,já sem na to zapomněla tak sorry třeba příště :´-( Jinak můžete napsat,jak se vám to líbí ;-)

Záhlaví:

Stránka:

Celodenní výlet do Prahy

12. května 2009 v 17:31 | Sissi |  Moje příhody
7.5.2009
-------------------------------------------------------------------------
Tak dnes jsem si musela přivstat o hodinu dřív,protože jsme jeli na výlet do školy - směr hlavní město Praha.Jela jsem do centra snad poprvé v životě a viděla jsem Karlák a Hrad!Už jsem se těšila.
Chvíli jsme čekali na zastávce pod školou (tam jsme měli sraz) a potom přijel autobus.Jel s námi průvodce,se kterým jsme byli taky jako třída ve čtverce v Lednici.Nejprv do autobusu nastoupilo Béčko do pravé řady,my potom do levé.
A začala tříhodinová cesta do Prague xD Chvíli jsem poslouchala MP3,potom už mě to nudilo,tak jsem si povídala s Verčou,která seděla vedle mě.
Cestou jsme si dali přestávku u pumpy.Mohli jsme na záchod a něco si koupit.Samzřejmě jsem šla nejprv na záchod a holky měly na holčičáku tradiční velkofrontu xD Nechápu,proč to tak musí být.Chtěla bych být kluk!
No a koupila jsem si malý Aero.Pak jsme nastoupili a jelo se dál.
Konečně jsme se blížili k cíli.Projížděli jsme Prahou,ale já jsem si ještě nebyla jistá,jesi to je Praha.Připadlo mi to jako v Hradci Králové,ale byla to Praha.
Potom řidič zaparkoval a my se vydali na exkurzi.Šli jsme po výstavišti,kde nám vyprávěli o panorama z třicetileté války nebo tak.Pak jsme šli do nějakého parku.Poseděli jsme a posvačili a vydali se dál na parník.Musím říct,že tam bylo hrozně moc veverek!Mám je vyfocený,ale fotky dám sem až potom.
Když jsme šli na parník,vytáhla jsem si opravdu nutně foťák-totiž-a dostala jsem záchvat focení xD
Jeli tam totiž tři policajti-na KONÍCH!Opravdu mě to okouzlilo a mám je vyfocený asi šestkrát.A jak jsem šli k lodi,ještě tam byl vedle nás nějaký jezdecký krásný klub a přes silnici tam ještě byly ty přívěsy,auta a stáje.Opravdu krása,ale byly před tím stromy :-(( Pak už jsme museli vyplout...
A fotila jsem z lodě.Byl v ní i bufet.Jenže zrovna tam se mi stala nemilosrdná věc-obě baterie byly vybité!!!Takže jsem si nemohla vyfotit Karlův most ani Pražský Hrad ale jen se dívat :´-( Ale i přesto to bylo hezké.Divila jsem se,jak je ta Vltava široká :-O a Labe je ještě širší :O a Volha 8-O No nic.A ještě nám dvakrát udělali to,jak se do té hladiny po které plujeme vlévala voda ze splavů vpředu.Zavřeli nás,a to jsme na začátku nedosáhli ani té zdi,jenže pootm jsme rovnou mohli na ní přeskočit. xD
Když už jsme dopluli k Národnímu divadlu a Tančícímu domu.vydali jsme se na Petřín.Nešli jsme tam pěšky,ale jeli jsme nahoru lanovkou.Na Petřín mohli jít dobrovolně,ale průvodci museli dát dvacku.Já jsem teda nešla,bojím se výšek a tak nelezu na rozhledny odjakživa :-! Potom vybíral pan průvodce dvacku na to,kdo by chtěl jít do zrcadového labiryntu.Nejprve se našlo pár děcek,co tam nechtěli,kde jsem byla i já,ale postupně se všichni přidali,až nikdo nezbyl.No to se ví,že tam byla prča!!!Na začátku jsme šli chodbou,kde byli všude okolo nás zrcadla,takže jsme nevěděli,kudma jít a museli jsme se orientovat podle podlahy xD a já jsem skoro málem narazila do zrcadla xD no jenom jsem si to směřovala trošku jinam xD Naštěstí jsme se všichni vymotali a pak bylo trochu uvolnění z popletenosti-zohýbaná zrcadla.No to bylo že třeba z nějakýho velikána byl úplný prcek xD njn všude to bylo jiný a já jsem byla skoro červená ze smíchu,když jsem sledovala ostatní xD Dále tam byl strojek na vyrobení vlastního suvenýru,jenže jsem na to neměla dvacku a to by trvalo,jak by si to všichni vytáčeli takovou klikou.No ale bylo to hezký :´-(
Potom jsme směřovali už pryč z Petřína a šli jsmena Pražský Hrad!!!Byli jsme ve chrámu Sv.Víta,a viděli jsme i střídání stráže!Bylo to strandovní,bylo to jako kdyby to byli roboti xD xD Potom jsme šli do Hradu dovnitř a to jsme šli Vladislavským sálem a šlo se někam furt za nosem,až jsme prostě někde vyšli xD No a potom jsme zamířili někam dolů,až jsme zamířili do Zlaté uličky,kde byl rozchod.Šli jsme se porozhléddnout i do Daliborky - Mučírny a bylo to teda hnus!Byla tam nějaká španělská bota,a to se nasadilo na holeň a mělo to bodáky :-( a nebo kolo na lámání těla :-! Chudáci vězni,co když z nich někdo byl nevinný :-0 !!!!No nic.Naštěstí jsme šli už dál směr MCDonald...
V Megáči jsem si chtěla dát Happy Meal,ale řekla jsem si,že je to na mě asi moc a tak jsem si chtěla koupit Milk Shake,ale zkusila jsem MC Flurry (taková zmrzlina) s čokoládovou polevou a
KitKat posypkou :-P To byla dobrota,ale přečokoládovaný a přeslazený!
Po občerstvení jsme se vydali na Karlův most!Měli jsme tam rozchod znovu a je to prej dlouhý 0,5 kiláku!Ale připadlo mě to tam jako tržiště o Vánocích xD Prodávali tam všemožný obrazy pražských památek,náušnice,pohledy,magnety a malovali i obrazy,ale jak se říká:"V Praze je blaze ale draze".Byla to pravda a tak jsem tam nic si nekoupila.Ale Sáru a ještě jednu holku z Béčka tam nechali aby jim udělali jejich portrét!A prodali jim to za 50 Kč!!!!:-O WOW!Ale já si koupila až na konci Karláku v jednom obchůdku pohlednici za 5 Kč,ale ten prodavač se mě zeptal,jestli mluvím česky.Samozřejmě že ano.A on mi tu pohlednici dal zadarmo ptže jsem Čech!!!!Hustý!A ještě jsem venku s Verčou čekala (ona je černoška) a teďka tam šel okolo nějakej černoch a on se ji zeptal:"Where are you from?" a ona odpověděla,odkud je xD a pak jsme se tam řehtaly,co to mělo být.
Tak už jsme se všichni sdružili a připravili se na další směr-k orloji.Taky nám ukázal průvodce sochu Karla IV.,na kterého když jste se podívali k boku (svítilo tam však slunko z toho pohledu),vypadal,jako když se utírá po čůrání nebo co xD ale to je jenom takový doplněk.Potom jsme se teda vydali na Staroměstské náměstí.Shlédli jsme v 17 hodin co orloj umí a řekli jsme si o něm tu pověst a to jsem si vzpomněla na ten film Kozí příběh :-)
Orloj byl poslední podívanou na výletě a pak jsme už směřovali k autobusu.Prošli jsme Královskou cestu a Prašnou bránu,kde se prý ukládaly zásoby střelného prachu.No a na zastávce už na nás čekal autobus a jelo se domů zase 3 hoďky s přestávkou.Pustili nám i film-Spidermana 2,nic jinýho neměli a to teda bylo hustý a napínavý,i když se ta Spidermana nedívám :-/
A přijeli jsme domů.Vrátili jsme se asi po deváté hodině nějak ve čtvrt na deset a na zastávce na mě čekaly maminka a ségry.Doma jsem teda padla s bolavýma rukama a nohama,ale musím říct,že Praha je krásné město,ale bydlet bych tam moc teda nechtěla!Ale na tento výlet snad nikdy nezapomenu,i když jsme ušli 6 kilomentrů!!!

Diplom za SB for zezee

12. května 2009 v 17:13 | Sissi |  Spřátelení
Vítej po dlouhé době opět mzi SB,Bezinko ale teď zezee ;-)